Baltų ir kitų spalvų ženklai Birštone

Dažas tūbelėje gali tapti spalva. Kaip lengviausia to pasiekti? Išleisti iš indo, skirti jam ir sau laiko, užkloti ant drobės ar popieriaus, surasti formą, sukurti santykį su greta esančiomis spalvomis ir dažais, su savo mintimis ir pojūčiais, emocijomis… Ir viskas.
Ar spalva gali tapti dažu? Nežinau, todėl patikrinu – atidžiai pasižiūriu, pagalvoju ką pamačiau, ką pažįstamo, ką naujo. Paliečiu. Patikrinu dar sykį. Gal turite laiko? Patikrinkite ir Jūs. Atidžiai. Iš labai arti. Jei liesit – atsargiai, aliejiniai dažai spalvomis virsta ilgai.
Smagu turėti laiko?
Patikrinkite spalvas iš toliau, iš galimai toli. Ar matote Baltų ženklus? Nematote – prieikit arčiau. Ten juos sudėjau išleisdamas dažus. Įkėliau matydamas iš labai arti, pasukdamas rankoje ir pakabindamas ore virš spalvų audinio ar įsmeigdamas į spalvų kilimą.
Ženklo svarbiausia savybė – tai ryšys tarp ženklą “užrašiusio” ir “perskaičiusio”. Tai reiškia, kad abu turėjo ir skyrė laiko. Svarbu, kad savanaudiškas laiko skyrimas “sau” ir ženklo užrašymas yra ir nesavanaudiška dovana – “perskaitydamas” kiekvienas patiria jam pačiam artimas interpretacijas.
Įdomu, ką perskaitėte Baltų ir kitų spalvų ženkluose, ką perskaitysite rytoj.

Ugnius Motiejūnas

Paroda Birštono Kurhauzo galerijoje B.Sruogos g. 2 vyko nuo 2015 11 15d. iki 2015 12 11d.